02Z50-DD-ES3-12VDC-G Solenoid Operated Control Valve
Availability: 13 Availability: 0 Brand: Hydro-Pack
Contact Us
BADESTNOST 02Z50-DD-ES3-12VDC-G DIRECTIONAL CONTROL VALVE
[02Z50 DD ES3 12VDC G , 02Z50-DD-ES3-12VDC-G,ON-OFF VALVE, BADESTNOST]
* Working port threads (A & B) are G 3/8"
* Max. Pressure P: 315 bar, T: 50 bar, A-B: 300 bar
*Coils operate with 12V